18 Nisan 2015 Cumartesi

HERHANGİ BİR GÜN

Bugün kıyı köşe temizlik vardı bizde. Ben de ayak altında dolaşmamak için atölyeme kapandım. Biraz pinteresti karıştırdım. Yılbaşı için değişik fikirler var mı diye bakındım. Ordan oraya tıklarken, bir de ne göreyim; caaanım Tilda tesettüre girmiş. Hem de E.mi.ne olmuş. Son derece sakil buldum.


Biraz tabletin marifetlerini keşfetmeye niyetlendim. Çektiğim fotoğrafla oynayınca şöyle birşey çıktı, fena da olmadı ve hemen başlık fotoğrafı yaptım-değişiklik iyidir.

Yeri gelmişken; bu dikiş kutusu rahmetli kayınvaldemindi. Sema'cığım, bunun değerini ancak benim bilebileceğimi düşünmüş-çok duygulandım.

İçinde bulunanlara dokunmadım,öylece saklayacağım.Benden sonra çocuklar ne yaparlar bilmem..

Eski krem kutuları, pikap iğne kutusu, daktilo şeridi kutusu içinde kristal boncuklar var-dursunlar bakalım. İçinden bir de, Münih haritası olan ipek mendil çıktı.Yer yer yıpranmış ama çerçeveletmeyi düşündük büyük yavrumla. Eminim ki Münih hâlâ buradaki gibidir.Bi gidip görmeli
1 yorum:

  1. Bu dikiş kutusundan bendede var yıllar önce Bakırköy Kız Enstitüsüne giderken almıştım hala kullanıyorum,arada içini düzenlemek bile güzel .....sevgiler gürşen

    YanıtlaSil